چکیده :
گیت چیست ؟
گیت کنترل تردد، دروازه ای است که خود محترمانه، وظیفه حراست و نگهبانی را انجام می دهد. و در بدو ورود، اهمیت نظم در سازمان تحت مدیریت شما را به مراجعین و همکارانتان یادآوری می کند.
برای مدیریت موفق یک سازمان، از گام اول آغاز کنید.
ورود را جدی بگیرید.
امروزه در سیستم های اطلاعاتی و شبکه ای و در سازمانها و ارگانها بزرگ به منظور حفظ نظم و امنیت مجموعه استفاده از تجهیزات کنترل دسترسی بسیار حائز اهمیت می باشد. کنترل دسترسی خیلی بیشتر از این است که یک فرد بتواند از یک شی یا موضوع استفاده کند. امروزه ابزارها و سیستم های بسیاری برای کنترل دسترسی در دنیا وجود دارند که یکی از انواع کنترل دسترسی ها ، گیت های کنترل تردد می باشند. گیت کنترل تردد یکی از تجهیزات ضروری و مهم جهت ایجاد امنیت و دسترسی های محدود در یک سازمان می باشد. در دنیای امروزی در هر مکانی که تعداد زیادی از ارباب رجوع ، نفرات یا کارمندان رفت و امد دارند نیاز به تجهیزات کنترل تردد می باشد.

مقدمه :

گیت کنترل تردد جهت حفظ حریم شخصی و ایمنی سازمان عملکرد بسیار مناسبی دارد. در حقیقت استفاده از گیت برای هر مجموعه هزینه نمی باشد بلکه سرمایه گذاری کوچکی است که در طولانی مدت مزایای بسیار زیادی را برای مجموعه دارد.
وظیفه گیت تردد نفر این است که مشخص می نماید چه کسی و در چه زمانی اجازه ورود به مجموعه یا سازمان را دارا می باشد. به طور کل این گونه تجهیزات برای مدیریت و کنترل نفرات و کنترل ارباب رجوع در اماکن پر تردد و شلوغ مانند ایستگاههای مترو ، ورزشگاهها ،استخرها ، باشگاه ها، شهربازی ها، مجموعه های تفریحی ، سینماها ، موزه ها ، مراکز و سازمانهای دولتی ، مراکز خاص امنیتی مانند وزارتخانه ها ، سفارتخانه ها ،پادگانها و زندانها و … مورد استفاده قرار می گیرد.
ساختار و عملکرد اینگونه تجهیزات سخت افزاری به گونه ای می باشد که با نرم افزارهای خاصی مانند نرم افزار های کنترل تردد یا اتوماسیون های ارباب رجوع ترکیب گشته و باعث می شود تا ابزار دقیقی جهت نظارت مستقیم عملکرد افراد باشد .

متن اصلی :
ضرورت استفاده از اتوماسیون کنترل تردد بر کسی پوشیده نیست. دلایلی وجود دارد که ضرورت استفاده از این نوع تجهیزات کنترل تردد را توجیه می نماید:
۱- جلوگیری از دسترسی بدون اجازه به مجموعه
۲- بهبود بازدهی و عملکرد کارکنان
۳- ایجاد نظم و انضباط در تردد های مجموعه
۴- نظارت جامع و آسان بر تردد مهمانها و ارباب رجوع
۵- گزارش دقیق و قابل اعتماد از تردد افراد به سازمان
۶- از بین رفتن روش سنتی و دستی جهت جلوگیری از اشتباهات فردی و نظارتی
۷- کاهش برخورد فیزیکی و تکریم به ارباب رجوع
۸- تبدیل نقش فیزیکی نفرات نگهبان و حراست به نقش نظارتی
۹-کاهش نیروی انسانی
۱۰-مانیتورینگ دقیق و جامع امنیتی از تردد افراد و خودروها به مجموعه
۱۱-امکان جلوگیری از ورود افراد موجود در لیست سیاه مجموعه

مزایای استفاده از گیت کنترل تردد:

۱- بهینه سازی و بازنگری امنیت سازمان
۲- متمرکز بودن مرکز مدیریت و مانیتورینگ لحظه ای تردد افراد
۳- حذف نیروی انسانی اضافی
۴- ارتقاء تکریم ارباب رجوع و مهمان
۵- افزایش نظم و انظباط در تردد افراد “کارمندان و ارباب رجوع”
۶- تشخیص و تایید افراد مجاز جهت ورود به مجموعه
۷- تایید مجوز ورود افراد و تعیین سطح دسترسی افراد به سازمان

اجزای تشکیل دهنده گیت کنترل تردد:
۱- موتور
۲- گیربکس
۳- بدنه و شاسی استیل
۴- فیلتر هوا و رطوبت
۵- ریل
۶- سنسورها
۷- خروجی اضطراری
۸- لاسیتک ضربه گیر
۹- بوق هشدار
۱۰- نمایشگر LED جهت نمایش وضعیت عملکرد دستگاه
۱۱- بردهای الکترونیک
۱۲- باله یا اهرم گیت از جنس شیشه سکوریت – پلکسی – شیشه ضد گلوله
۱۳- پایه مناسب جهت نصب ریدر روی گیت کنترل تردد
۱۴- رابط های الکتریکی استاندارد
۱۵- کنترل پنل گیت
۱۶- شافت های امنیتی

توضیحات :
موتور و گیربکس گیت با کیفیت معمولا اروپایی بوده و می توان از انواع موتور گیربکس های آلمانی و اروپایی در تولید گیت استفاده نمود.
بدنه و شاسی گیت های کنترل تردد اکثرا از جنس استیل ۳۰۴ ساخته می شود. به دلیل اینکه پایه ها و بدنه گیت می بایست کاملا روی زمین محکم شده و امکان ضربه زدن به گیت وجود نداشته باشد ، لذا شرکت های تولید کننده سعی دارند تمام بدنه و اجزای داخلی گیت را از نوع استیل نگیر و با گرید ۳۰۴ تولید نمایند.
به دلیل اینکه کارخانجات و واحد های صنعتی داخلی ایران هنوز امکان تولید ورق استیل را ندارند ، لذا تمامی ورق های استیل در ایران معمولا از کشور های چین و تایوان وارد می شوند.
شرکت های تولید کننده گیت معمولا سعی دارند از ضخامت ۱٫۵ الی ۲ میلیمتر در برش استیل بدنه گیت خود استفاده نمایند.

چرا باید در سازمانها از گیت استفاده کنیم؟
هنگامی که فردی به یک سازمان وارد می شود چه کارمند آن سازمان بوده یا مهمان و ارباب رجوع باشد بیش از هر چیز دیگری هویت وی شناسایی و تایید خواهد شد و با توجه به هویت فرد از نظر سازمان بسته به اینکه یکی از اعضای مجموعه بوده یا مهمان یا یک مراجعه کننده برای آن فرد مجوزی در نظر گرفته خواهد شد که این مجوز تعیین می کند فرد در چه زمان و در چه مواقعی می تواند مجوز ورود به آن مجموعه را دارا باشد . تعیین مجوز هویت فرد می تواند توسط ریدرهای اکسس کنترل که روی گیت نصب خواهد شد “بوسیله کارت ، اثر انگشت یا تشخیص چهره” صورت گیرد و در صورت تایید هویت زمانی و مکانی جهت مجوز ورود ، گیت کنترل تردد عمل نموده و فرد می تواند وارد سازمان شود. که این امر سبب افزایش سطح امنیت در سازمان ها خواهد شد و همچنین همانطوری که قبلا نیز اشاره گردید باعث نظارت جامع بر تردد افراد در مجموعه خواهد گردید.

انواع گیت های کنترل تردد :
گیتهای کنترل تردد متنوعی در دنیا ساخته و تولید می شود از جمله:

۱-گیت سه اهرمی-گیت خورشیدی-گیت سه شاخه ای-گیت سه پره-گیت میله ای (tripod turnstile gate )
۲-گیت کشویی (sliding gate) که شامل گیت های کنترل تردد کشویی کوتاه و بلند (گیت مترویی)
۳-گیت شیشه ای( گیت پروانه ای) (گیت باله ای) (flap gate )
۴-گیت کنترل تردد لولایی (گیت حمل بار) (گیت تشریفات) ( گیت ویلچیر رو) ( گیت vip) (swing gate )
۵-گیت تمام قد (گیت امنیتی) (full height turnstile gate )
۶-گیت تک اهرمی
۷-گیت گردون
۸-گیت فروشگاهی

انواع گیتهای کنترل تردد و موارد کاربرد آنها:

۱-گیت سه اهرمی-گیت خورشیدی-گیت سه شاخه ای-گیت سه پره-گیت میله ای (tripod turnstile gate )

این نوع گیتهای کنترل تردد سه اهرمی یا سه شاخه جهت ایجاد و حفظ نظم و انظباط در مکان های پر تردد مانند مجموعه های ورزشی ، باشگاهها ، استخرها ، شهربازی ها ، موزه ها ، سینماها ، ایستگاه های BRT ، ساختمان های صنعتی و اداری استفاده می شود.
عملکرد این نوع گیتها به گونه ای است که در صورت تایید هویت فرد توسط ریدر اکسس کنترلی که روی گیت نصب می شود رله گیت سه اهرمی آزاد شده و تنها با یک فشار فرد اهرم های گیت چرخیده و فرد می تواند از گیت عبور نماید. لازم به ذکر است که این نوع گیت ها می بایست توسط نیروهای حراستی و نگهبانی مجموعه تحت کنترل قرار بگیرد زیرا افراد خاصی می توانند از بالا یا زیر اهرم های گیت عبور کرده و باعث ایجاد تخطی در تردد شوند.
بدنه گیت کنترل تردد سه اهرمی یا سه شاخه ای نیز از نوع استیل ساخته خواهد شد به دلیل اینکه از استحکام و دوام بیشتری برخوردار بوده و استهلاک کمتری به مرور زمان خواهد داشت.

۲-گیت مترویی(sliding gate) که شامل گیت های کنترل تردد کشویی کوتاه و بلند (گیت مترویی)

در مکان های پر تردد و شلوغ مانند ایستگاههای مترو ، شرکت ها و سازمان های بزرگ ، کارخانجات بزرگ ، مرکز تجاری و صنعتی و اداراجات دولتی که رفت و آمد و تردد زیادی در آنجا صورت می گیرد معمولا از گیت های کنترل تردد کشویی استفاده می گردد.
ساختار و عملکرد این نوع گیت ها به گونه ای است که با کمک دستگاه کنترل تردد یا دستگاه حضور و غیاب کارت ، اثر انگشت یا دستگاه تشخیص چهره ای که روی گیت نصب می گردد می تواند یک سیستم کامل کنترل تردد را تشکیل داده و در صورتی که فرد مجوز ورود به مجموعه را دارا باشد پس از احراز هوئیت کمتر از یک ثانیه باله های گیت راهرو را باز کرده و فرد می تواند از گیت کنترل تردد عبور نماید و در صورتی که فرد مجوز ورود به سازمان را دارا نباشد ریدر نصب شده روی گیت فرمان باز شدن رله را به گیت نداده و فرد مجوز ورود به سازمان را ندارد.
بدنه گیت کنترل تردد کشویی و شیشه ای از جنس ورق استیل ۳۰۴ ساخته شده و باله های گیت از جنس ورق پلکسی یا شیشه سکوریت می باشد . امکان درج و حک لوگو آن سازمان یا مجموعه بوسیله حک لیزری روی باله گیت جهت شکیل نمودن و زیبایی گیت میسر می باشد. .
در گیت های شیشه ای کوتاه یا در گیت های شیشه ای بلند یا متروئی مشکل تخطی پریدن از بالا گیت یا عبور از زیر گیت وجود نداشته و سنسورهائی که روی بدنه گیت نصب می گردد سبب خواهد شد که تردد افراد خاطی توسط سنسورهای هشدار دهنده به نیروهای حراستی اطلاع داده شود. نکته قابل توجه ای که در گیت های کنترل تردد کشویی یا شیشه ای وجود دارد وجود انواع سنسورهای قابل نصب بر روی بدنه گیت می باشد . از جمله سنسور صحت عبور – سنسور شمارشگر افراد – سنسور تشخیص حرکت انسان و حیوان – سنسور تحمل وزن و … که با توجه به نیاز سازمانها و مجموعه ها قابلیت نصب این نوع سنسورها روی بدنه گیت وجود دارد . مکانیزم باله های گیت کشویی بلند یا کوتاه از نوع ریلی بوده و باله های گیت روی ریل قرار می گیرند

۳-گیت شیشه ای( گیت پروانه ای) (گیت باله ای) (flap gate)
عملا سرعت باز و بسته شدن باله های این نوع گیت با توجه به مکانیزم و طراحی آن بسیار بیشتر از انواع گیت های کشوئی بلند یا گیت های کشویی کوتاه می باشد.
نحوه حرکت باله ها به گونه ای طراحی شده اند که با سرعت بیشتری حرکت کرده و با بازگشت به حالت اولیه مانع تردد نفرد بعدی بدون مجوز خواهند شد. از این نوع گیت های کنترل تردد باله ای در مکان های پر رفت و آمد و شلوغ مانند کارخانجات صنعتی یا اداره جاتی که ارباب رجوع زیادی در تردد هستند استفاده می گردد.
امکان استفاده از این نوع گیت ها در مکان های پر تردد از جمله وزارت خانه ها-سازمان ها و ارگان های دولتی-واحد های تجاری و صنعتی و کارخانجات پر تردد وجود دارد.

۴-گیت لولایی (گیت سویینگ) – (گیت حمل بار) -(گیت تشریفات) ( گیت ویلچیر رو) ( گیت vip) (swing gate )
ساختار و نحوه عملکرد این نوع گیتها به گونه ای می باشد که بسیار سریعتر از مدل های اهرمی یا شیشه ای عمل نموده و تفاوت آن با سایر مدل گیت ها این است که باله های گیت به سمت جلو باز می شوند و عرض راهرو بیشتری را برای تردد بوجود می آورند .
این نوع گیت ها در مکان هائی از جمله سازمان ها ، ارگانهای دولتی ، بیمارستان ها و واحدهای صنعتی بزرگ ، فرودگاهها و … جهت تردد ویلچیر – کالسکه – حمل بار – برانکارد و … استفاده می شود و همچنین مورد دیگر کاربرد آن جهت تردد افراد VIP و مقامات بالا به همراه تیم مربوطه و محافظین آنها می باشد . باله های این نوع گیت را می توان طوری طراحی نمود که از جنس شیشه یا پلاستیکی باشد همانند سایر گیت های کنترل تردد ، جنس بدنه این نوع گیتها استیل بوده و ظاهری زیبا و شکیل جهت تردد افراد VIP به سازمان را خواهد داد.

۵-گیت تمام قد (گیت امنیتی) (full height turnstile gate )
گیت تمام قد، در دو مدل تک محور و دو محور و کاملا بیصدا همراه با قابلیت یکپارچه سازی با اتوماسیون حضور و غیاب کارمندان و سیستم اعلان حریق، دارای بدنه تمام استیل و امکان تردد دو طرفه ورود و خروج، با قابلیت تشخیص جهت ورود افراد از مسیر اشتباه و امکان نصب در محیط های داخلی و بیرونی و امکان تردد تا ۲۵ نفر در دقیقه، مناسب برای سازمانها و مجموعه هایی نظیر استادیوم های ورزشی، مراکز نظامی و انتظامی، پادگانها، گمرک های مرکزی، زندانها و سفارتخانه ها که مسائل امنیتی در تردد و عبور و مرور افراد را بسیار حائز اهمیت می دانند.

همانطور که از نام این نوع گیت امنیتی مشخص است بیشتر در سازمان یا مجموعه هایی که مسائل امنیتی در تردد و عبور و مرور افراد حائز اهمیت می باشد استفاده می گردد .
ساختار این نوع گیت تمام قد به گونه ای طراحی شده است که در مقایسه یا سایر گیت های شیشه ای و سه اهرمی سرعت تردد افراد پایین تر بوده و بیشتر جنبه امنیتی دارد .
استفاده از دستگاههای کنترل تردد تشخیص هویت مانند کارت ، اثر انگشت یا تشخیص چهره در این نوع گیت امنیتی ضروری بوده و می بایست پس از احراز هویت فرد ، قفل گیت ازاد شده و با فشار آوردن کمی از سمت عابر روی میله های گیت ، اهرم ها چرخیده و فرد می تواند عبور نماید. همزمان در هر چرخش گیت بیشتر از یک نفر نمی تواند از هر دهنه گیت تمام قد عبور نماید و نفر دیگری نمی تواند بوسیله آن جابجا شود . پس از چرخش کامل یک دور ، اهرم های گیت قفل شده و در صورت آزاد شدن مجدد رله گیت نفر بعد می تواند از هر دهنه گیت تمام قد عبور نماید .
معمولا سرعت تردد نفرات در گیت کنترل تردد تمام قد به صورت علمی ۳۰ نفر در دقیقه اما به صورت عملیاتی نهایتاض ۱۵ نفر در دقیقه می باشد. استفاده از این نوع گیت های کنترل تردد با توجه به استفاده زیاد از استیل و بزرگ و سنگین بودن گیت معمولاً گران تر از سایه مدل های گیت های کنترل شیشه ای یا اهرمی می باشد.

گیت های کنترل تردد در زمان وقوع حوادث غیر مترقبه ” آتش سوزی یا زلزله چگونه عمل خواهند کرد ؟ “
با توجه به اینکه بردهای الکترونیکی گیت های کنترل تردد قابلیت یکپارچه سازی با سیستم BMS و سیستم اعلان حریق را دارا می باشند لذا در مواقعی که حالت اضطرار رخ می دهد، سیستم هشدار دهنده اخطار را به کنترل پنل گیت ارسال می نماید تا در زمان بسیار کم باله ها و اهرمهای گیت به صورت خودکار باز شوند. همچنین قابلیت کنترل گیت به صورت ریموت کنترل نیز وجود دارد که می توان باله ها یا اهرم گیت را جهت تردد آزاد نمود.

راهکارهای امنیتی تردد ارباب رجوع :

۱-بوسیله کارت ملی هوشمند از گیت های کنترل تردد:
۲-بوسیله بارکدخوان و ریدر بارکد خوان از گیت کنترل تردد :
۳-بوسیله کارت تردد مهمان یا کارت آزاد:

۱-بوسیله کارت ملی هوشمند از گیت های کنترل تردد عبور کنیم – گیت کارتخوان :
کارت ملی هوشمند همانطوری که از اسم آن نیز مشخص است یکی از انواع کارت های هوشمند موجود در بازار می باشد که با توجه به الزامی شدن دریافت آن توسط تمام خانواده ها و افراد جامعه کمک بسیار شایانی می تواند برای دولت و مجریان قانون محسوب شود. یکی از موارد کاربرد این نوع کارت های ملی هوشمند جهت تردد به عنوان ارباب رجوع در سازمانهای عمومی یا ارگانهای خاص دولتی مانند دادگستری – کانون وکلا – دیوان محاسبات – سازمانهای امور مالیاتی و … میباشد که از حیث تردد ، تردد نفرات ارباب رجوع زیادی را دارا می باشد. در واقع کارت ملی هوشمند از لحاظ ظاهری یک کارت از جنس pvc بوده اما با این تفاوت که به دلیل تراشه ای که در داخل کارت قرار گرفته است تمامی اطلاعات و هویت شناسنامه ای فرد از جمله اطلاعات مربوط به فرزندان – خانواده – اثر انگشت – گروه خونی و …
مشخصات هویتی فرد داخل حافظه داخلی کارت ملی هوشمند قرار داده شده است که با یک اسکن ساده می توان به تمامی این اطلاعات دست یافت.
این نوع کارت هم می تواند از نظر امنیتی و هم از نظر سرعت عمل برای بسیاری از مراکز و سازمانها مورد استفاده مفید قرار گیرد که در زیر به شرح آن می پردازیم:
زمانی که فردای وارد یک سازمان یا ارگان خاص می شود پس از احراز هویت فرد توسط نیروهای حراستی و نگهبان و مشاهده کارت ملی هوشمند وی ، این کارت ملی هوشمند اسکن شده و تمام اطلاعات آن توسط دستگاه کارت خوان دریافت می گردد ، این اطلاعات دریافت شده ، اطلاعات ذخیره شده در سرور اصلی اداره ثبت احوال مقایسه می گردد و در صورت تایید هویت فرد ، اجازه ورود این شخص به سازمان داده خواهد شد. فرد می تواند با دریافت یک کارت مهمان “یا مهمان کارت ملی هوشمند” به یکی از گذرگاههای گیت کارت خوان مراجعه نموده و با قراردادن کارت روی ریدر مخصوص ، گیت اجازه ورود به سازمان را برای فرد صادر نموده و همزمان در نرم افزار مربوطه که معمولاً توسط اتاق مانیتورینگ مدیریت می گردد، زمان ورود یا خروج فرد در سازمان ثبت می شود. در صورت عملیاتی شدن این طرح که قبلاً نیز توسط شرکت دانش بنیان سامانه هوشمند ماداکتو صورت گرفته است . دغدغه و نگرانی بسیاری از سازمانهای دولتی بزرگ و امنیتی جهت جلوگیری از تردد افراد خاطی و غیر مجاز به سازمانها گرفته خواهد شد و مدیریت صحیحی در تردد افراد صورت خواهد گرفت.

۲-بوسیله بارکدخوان و ریدر بارکد خوان از گیت کنترل تردد – گیت بارکد خوان :
بارکدها معمولاً دارای تاریخچه طولانی و جالبی هستند که مرتب در حال تغییر و توسعه و پیشرفت می باشند. اختراع بارکد و بارکدخوان ها از سال ۱۹۴۹ بوسیله یک مهندس مکانیک بنام joseph woodland شکل گرفت . استفاده از بارکد و سیستم بارکد خوان در بسیاری از موارد از جمله کالا – تردد و … استفاده می گردد اما یکی از کاربردهای مهم و وسیع آن در کنترل تردد نفرات ، ارباب رجوع و تردد مهمان به یک سازمان می باشد. فرد مراجعه کننده به یک سازمان می تواند با مراجعه به اتاقک نگهبانی و پس از تایید هویت توسط نیروهای حراستی و انتظامی یک فیش دارای بارکد برای چنین فردی چاپ گردد شخص مراجعه کننده به همراه فیش به گیت ارباب رجوع مراجعه نموده و قرار دادن فیش دارای بارکد بر روی گیت بارکد خوان که مجهز به ریدر می باشد می تواند از گیت نفر رو عبور نماید.
در حال حاضر در بسیاری از سازمانها از جمله سازمان تنظیم مقرارت ، سازمان های برنامه و بودجه ، سازمان فن آوری اطلاعات، شهرداری ، استانداری و بسیاری از وزارتخانه های ایران ، بانکها در ایران و … از این روش جهت تردد ارباب رجوع استفاده می شود . چرا که ارباب رجوع ملزم می باشد هنگام خروج امضاء شخص ملاقات شونده را بر روی برگه چاپ شده دریافت نموده تا بتواند از اداره یا سازمان خارج شود.

۳-بوسیله کارت تردد مهمان یا کارت آزاد:
در این روش تردد ، مهمان یا ارباب رجوع پس از احراز هویت در قسمت نگهبانی و ثبت اطلاعات ارباب رجوع در اتوماسیون مربوطه ، یک کارت rfid تحت عنوان کارت مهمان یا کارت آزاد دریافت می نماید. فرد مهمان می تواند همزمان با در دست داشتن این کارت و قراردادن روی ریدر گیت کنترل تردد ، مجوز ورود به سازمان یا مجموعه را دریافت نماید.
همزمان با نگاه داشتن کارت بر روی ریدر نصب شده روی گیت اطلاعات زمانی و ساعت ورود و تردد ارباب رجوع در سامانه ثبت خواهد شد.
همچنین لازم به ذکر است که کارتی که برای مهمان جهت تردد استفاده می شود دارای محدودیت زمانی و مکانی تردد بوده و این امر سبب خواهد شد تا امکان ایجاد تخلف و تخطی توسط مهمان با کارت صورت نگیرد.

نتیجه گیری :

گیت ها یکی از انواع دستگاه ها و تجهیزات کنترل دسترسی بوده که قابلیت استفاده در مکان های پر تردد و ازدحام و شلوغ از جمله ورزشگاه ها ، سازمان ها و مراکز دولتی و خصوصی-کارخانجات-باشگاه ها-ایستگاه های مترو و BRT ، فرودگاه ها ، بیمارستان ها ، شهر بازی ها و … را دارا دارد.
گیت ها دارای امکانات و سخت افزار های جانبی دیگر از جمله ریدر های اکسس کنترل ، بارکد خوان ، دستگاه های QR ، و … می باشند که مجموع این تجهیزات بهمراه اتوماسیون و نرم افزار های مربوطه کمک بسیار شایانی جهت کنترل تردد نفرات و ارباب رجوع در مجموعه ها خواهد کرد.
از جمله شرکت های بسیار بزرگی که در ایران بعنوان یک تولید کننده داخل ، گیت های کنترل تردد را تولید نموده شرکت دانش بنیان سامانه هوشمند ماداکتو می باشد.
با توجه به اینکه گیت های کنترل تردد قابلیت نصب در هر گونه شرایط محیطی و آب و هوایی را دارا می باشند و دارای ip64 هستند لذا استفاده از این نوع گیت های کنترل تردد در مناطق بسیار گرمسیر جنوب ایران در پالایشگاه ها و … نیز بسیار مناسب هستند.
همچنین نوعی از گیت ها نیز وجود دارند که در مناطق بسیار سردسیر و در پیست های اسکی نیز جهت کنترل تردد افراد نصب می شوند.

تهیه و تنظیم : مریم رضانواز

مدیر فروش شرکت دانش بنیان سامانه هوشمند ماداکتو

پایان